Prve ekološke moderne platnene pelene i ulošci proizvedeni u Crnoj Gori!            Proizvodi su oslobođeni plaćanja PDV-a (Pravilnik o primjeni zakona o PDV-u, član 24)          

Kako da čuvate iskorišćene pelene do pranja?

Kako da čuvate iskorišćene pelene do pranja?


Platnene pelene treba da održavate na odgovarajući način da biste izbjegli iritacije bebine kože, smrad i nagomilavanje amonijaka. Ujedno, odgovarajuće održavanje omogućava da pelene ostanu u dobrom stanju za drugo, a možda i za treće dijete.


Vremenom ćete otkriti način održavanja koji vam najviše odgovara, mi ovdje preporučujemo tri načina.


Iskorišćene i isprane pelene možete staviti staviti u kantice sa čistom vodom bez deterdženta. Kada dodajete novu pelenu u kanticu, trebalo bi zamijeniti vodu. Preporučljivo je čuvati u odvojenim kanticama upijajuće od nepromočivih, ali ako su kombinovane pelene čuvajte ih u istoj kantici.


Važno je da ne pustite pelene da stoje predugo bez pranja kako bi ste spriječili mrlje i neprijatne mirise. 

Ali ako nijeste u prilici da ih skorije operete nakon možete staviti malo sode bikarbone u kanticu sa vodom. Ne bi trebalo ostaviti neoprane pelene više od 3 dana.




Možete ih kraće vrijeme čuvati u „mokroj torbi“(wet bag) koja zadržava vlagu i sprečava mirise van torbe. 


Torbica je veoma praktična jer olakšava korišćenje pelena kada ste van kuće. Bez brige možete putovati sa bebom, jer u torbici možete ostaviti čiste pelene, a u drugoj pregradi iskorišćene, bez brige da će procureti sadržaj ili neprijatni mirisi.




Ako isprane od kakice osušite, možete ih čuvati u kantici sa rupicama kroz koje može da struji vazduh.








Powered by Froala Editor