Novo u Crnoj Gori: Zaštitna platnena pelena od sitnog pamučnog frotira bijele boje sa nepromočivom membranom! Nježna i zdrava prijateljica vaše bebe i kućnog budžeta.
Vodonepropusna a paropropusna membrana zadržava tečnost, a dovoljno je prozračna da koža vaše bebe može da diše i ne pregrijava se u pelenskoj regiji.
Zaštitnu pelenu možete staviti preko upijajuće pelene ili samo sa umetcima od prirodnih materijala koje uvlačite u namjenske preklope.
Ako nije previše uprljana, poslije korišćenja zaštitnu pelenu sa unutrašnje strane obrišite čistom maramicom i ponovo koristite preko čiste i suve upijajuće pelene ili umetaka.
Duple lastike oko bebinih nogica nježno naliježu na kožu i sprečavaju curenje sadržaja, kao i ušivene lastike iza leđa i sa prednje strane.
Zaštitna pelena je univerzalna veličina pelene koja se prilagođava bebinom rastu, ali je većih dimenzija i nije pogodna za novorođenče do 7kg.
Moderno je oblikovana, slična jednokratnoj, ali se pere i koristi veliki broj puta kao tradicionalne “tetra” pelene. Ako je pravilno održavate, osim što izbjegavate iritacije kože bebe i pelenski osip, možete je koristiti za više djece.
Možete je koristiti i kao pelenu za široki povoj, ako prilagodite broj umetaka i napravite bebin položaj kukova kako je preporučio ljekar. Ako je potrebno možete naručiti po vašem izboru još dodatnih umetaka iz naše ponude.
Napomena: Na karticama ispod ukratko su opisane: veličina, sastav, korišćenje i održavanje pelene, a detaljna objašnjenja su u okviru Čestih pitanja o pelenaštvu.
Powered by Froala Editor
Univerzalna veličina zaštitnih pelena odgovara većini beba od nekoliko mjeseci (otprilike oko 7kg) do izlaska iz pelena, odnosno možete koristiti za bebe težine od oko 7 do 16 kg.
Koristeći dugmad (drikere) možete podešavati dubinu pelene za tri, a po širini za pet ili šest veličina.
Powered by Froala Editor
Prije prvog korišćenja obavezno operite pelenu na temperaturi do 40° C bez ili sa malo blagog praškastog detrerdženta. Dobro ih osušite na vazduhu ili pored izvora toplote. Budite pažljivi da nijesu suviše blizu izvoru toplote. Mašinu za sušenje veša za zaštitne pelene izbjegavajte, ali ako baš morate uključite nižu temperaturu sušenja.
Na zaštitnu pelenu možete postaviti upijajuću, kako je objašnjeno dolje u flajeru.
Drugi način korišćenja zaštitne pelene je da u namjenske preklope uvučete umetke i eventualno pričvrstite drikerima.
Powered by Froala Editor
Zaštitna pelena je sašivena od sitnog, većinski pamučnog frotira čiji je sirovinski sastav 77,2% pamuk i 22,8% poliester, a sa donje strane je nepromočiva membrana od 100% poliestera.
Membrana je vodonepropusna jer zadržava tečnost, a paropropusna i dovoljno prozračna da koža vaše bebe može da diše i ne pregrijava se u pelenskoj regiji što je veoma važno za njen budući reproduktivni život.
Kopčanje je plastičnim bebi drikerima.
Powered by Froala Editor
Da bi bolje sačuvali nepropusnost membrane, možete zaštitnu pelenu do pranja čuvati u posebnoj posudi u odnosu na upijajuće pelene ili ošušenu u kanti sa rupicama kroz koje struji vazduh.
Perite sa malo (ili nimalo) praškastog deterdženta bez dodataka za omekšavanje ili izbjeljivanje. Možete uključiti dodatan program za ispiranje deterdženta.
Zaštitna pelena od pamuka sa membranom pere se u mašini za veš sa manjim brojem obrtaja na temperaturama do 40° C. Iskuvavanje na 90° C nije potrebno, jer bi značajno skratilo trajanje zaštitne pelene zbog oštećenja nepromočive membrane.
Kod ručnog pranja, nikako ih ne cijedite, jer uvrtanjem materijala može da dože do pucanja zaštitne membrane. Najbolje je u lavoru razmutiti malu količinu deterdženta koji inače koristite za pelene i tako ih oprati.
Osušite na vazduhu ili pored nekog grejnog tijela, samo pazite da mu ne budu suviše blizu. Zbog očuvanja zaštitne membrane izbjegavajte sušiti u mašini za sušenje veša, ali ako je potrebno uključite nižu temperaturu. Najbolje ih na suncu jer UV zraci skidaju mrlje od kakice.
Powered by Froala Editor
Powered by Froala Editor